רחלי לנגפורד, חוקרת מוח, לומדת בלונדון את היכולת לשפר תיפקודים קוגניטיבים באמצעות התאמה מוזיקלית למצב רגשי בשילוב עם צלילים פסיכואקוסטיים לתפקוד מוחי. היא מנהלת את הסניף הלונדוני של קליניקת מרכז גלים לטיפול בהפרעות קשב וריכוז באמצעות ניורופידבק. מעבירה הרצאות וסדנאות ברחבי הארץ והעולם בנושאי המוח. 

לנגפורד בוגרת תואר שני בניורוביולוגיה מטעם בית הספר לרפואה שבאוניברסיטה העברית בירושלים. מחקרה עסק בתיקון מומי מוח מולדים באמצעות תאי גזע. 

ספרה הראשון "דרוש נסיך על סוס לבן" ראה אור ביוני 2009. הספר עוסק בחוויית הפגישה העיוורת (בליינד דייט) בציבור הדתי, תוך שילוב מחקרי מוח ופסיכולוגיה בנושאים המלווים בחירת בן-זוג. הספר נמכר בתפוצה רחבה בכל חנויות הספרים.

 

רחל היא בתו של ג'רמי לנגפורד אמן זכוכית בינלאומי, אמן ומרצה. אמה יעל לנגפורד ז"ל, הייתה כימאית קוונטית, חוקרת מוח ומייסדת מרכז גלים לאימון ואבחון מוחי. במהלך שנות עבודתה במכון גלים, רחלי הכירה מקרוב את הכוח שבאימון גלי מוח, לצורך שיפור חשיבה וריכוז, איזון מצבים קוגניטיבים ושיקום נפגעי מוח. זה היה המקום שהמחיש את הפוטנציאל היישומי האדיר של חקר המוח על תחומים אנושיים שמשנים ואף יוצרים מהפך בחייהם של אנשים רבים.    

 

בנוסף לעיסוקיה הרבים, לנגפורד כותבת ומלמדת אודות האופן בו ניתן להשתמש בידע המוחי לצורך שיפור תפקודים יומיומיים ומערכות יחסים. היא מעבירה הרצאות ברחבי הארץ והעולם.